O nás

Foto ZZS KujavyZemědělská zkušební stanice Kujavy, s.r.o. (ZZS Kujavy, s.r.o.), je akreditována k provádění zkoušek biologické účinnosti přípravků na ochranu rostlin pro registrační účely, v režimu GEP (Good experimental practice) a k testování užitné hodnoty odrůd. Tyto typy zkoušek jsou zde prováděny vice jak 15 let, od samotného založení stanice v roce 1998. Odborná práce v polním zkušebnictví zde však sahá až do roku 1965, kdy byla stanice součástí Ústřední kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ). V roce 1998 rodina pana Jaromíra Heryána zakládá společnost ZZS Kujavy s.r.o.

Tato společnost poskytuje komplexní servis v polním zkušebnictví jak pro hodnocení přípravků na ochranu rostlin tak v odrůdovém zkušebnictví. Společnost garantuje vysokou kvalitu poskytovaných služeb. Systém kvality je udržován aplikací postupů Správné experimentální praxe.

Společnost spolupracuje s významnými chemickými, výzkumnými a šlechtitelskými institucemi jak v České republice tak také v zahraničí.

Všechny pokusy jsou prováděny zkušenými techniky

Vedoucí ZZS Kujavy, s.r.o.

Technik - GEP pokusy a odrůdové pokusy v řepce, bramborách a cukrové řepě.

Technik - GEP pokusy a odrůdové pokusy v obilovinách.

Technik - GEP pokusy a odrůdové pokusy v obilovinách a v minoritních plodinách.

 

Technik - GEP pokusy a odrůdové pokusy v kukuřici.

Administrativní pracovnice